czwartek, 4 lutego 2016

10. Joanna Szarańska " i że ci nie odpuszczę"
 Lubię debiuty literackie, bo często dużo mówią o autorze. Zazwyczaj jest tak, że po pierwszej książce wyrabiamy sobie konkretne zdanie na temat tego, czy chcemy poznać kolejne dzieła pisarza czy nie. Tym razem w moje ręce wpadła pierwsza powieść Joanny Szarańskiej, prywatnie mojej blogowej koleżanki. Jestem zachwycona jej książką, która wczoraj miała swoją premierę.

Miało być tak pięknie, biała suknia, welon i ukochany u boku. Miało być, gdyby nie fakt, że tuż przed wypowiedzeniem przysięgi okazuje się, że narzeczony ma na sumieniu zdradę i w dodatku zostanie ojcem! A to wszystko z najlepszą przyjaciółką Kaliny -  Jolą. Tego już dla niedoszłej panny młodej za wiele, ucieka z hukiem z kościoła, porzucając za sobą niewiernego Patryka, fałszywą przyjaciółkę i całe swoje dotychczasowe marzenia i plany. Kalina postanawia za to skorzystać z vouchera do spa, który mieli wykorzystać razem z Patrykiem, jako podróż poślubną. Zamiast luksusowego kurortu trafia do zniszczonego dworku, który w niczym nie przypomina miejsca wypoczynku. Kalina nie ma pojęcia, że czeka ją tu o wiele więcej przygód, niż gdyby leżała cały czas z maseczkami na twarzy.

"i że ci nie odpuszczę" to doskonała forma rozrywki w najlepszym wydaniu. Książka Asi Szarańskiej potrafi rozbawić nietuzinkowymi bohaterami i fabułą, która nie zwalnia tempa ani na moment. Kalinę polubiłam już od pierwszej strony, bohaterka debiutanckiej książki Asi jest osobą wyjątkowo sympatyczną i błyskotliwą. Kalina radzi sobie doskonale w każdej sytuacji, nawet takiej, gdzie potrzeba zachować zimną krew. Przy jej boku towarzyszy kolejna świetnie wykreowana postac jaką jest Szparka, możecie być pewni, że obu dziewczyn nie zapomnicie długo! Całość jest doprawiona doskonałym humorem, który rozbawi każdego. Jestem pod wrażeniem debiutu Asi i gratuluję jej sukcsu, jaki niewątpliwie odniesie jej pierwsza książka.

Oczywiście książka Joanny to nie tylko czysta forma dobrego humoru, ale też historia z przesłaniem, która podniesie na duchu kobiety w podobnej sytuacji i sprawi, że być może spojrzą na swoją sytuację z innej perspektywy? Wszak każdy kij ma dwa końce a po burzy zawsze wychodzi słonce. Asia udowadnia, że nawet z  beznadziejnej sytuacji, jest jakieś wyjście.Wystarczy otworzyć się na nowe doznania.

Historia zdradzonej Kaliny to komedia z domieszką kryminału. Jestem przekonana, że będziecie się przy niej doskonale bawić. Wielowymiarowi bohaterowie i świetnie skonstruowana fabuła to zapowiedź bardzo przyjemnej lektury, a jeśli do tego dołączymy świetny humor sytuacyjny to mamy pewność, że książka będzie źródłem uśmiechu na długi czas!
Serdecznie polecam.

Za egzemplarz dziękuje Wydawnictwu Czwarta Strona!


Moja ocena: +5/6

4 komentarze:

 1. Na pewno przeczytamy. Wszyscy ją mocno zachwalają :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszamy do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja się głupia nie skusiłam, jak miałam okazję...

  Zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Malwinka podeślesz mi link do bloga autorki? :) Obowiązkowa książka u mnie na półce, tyle, że czekam tylko jeszcze na premierę "Chcę Cię usłyszeć" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała książka! Bardzo mi się podobała :). Co z resztą chyba widać było po mojej recenzji ;).

  OdpowiedzUsuń