niedziela, 13 kwietnia 2014

Lisa Gardner "Zaginiona"

Książka z biblioteki :
  Co może oznaczać porzucony samochód na sródku drogi z zapalonymi światłami, silnikiem na chodzie oraz damską torebką w środku?Niewiele.
Czego możemy dowiedzieć się o głównej bohaterce? Rainie Conner to agentka FBI,  która walczy z alkoholizmem oraz ma problemy małżeńskie.Jej mąż to równiez agent FBI Quincy który angażuje się w poszukiwanie żony.O Rainie wiemy tyle ile mówi nam jej współmałżonek.Miała trudną przeszłość, zmagała się z wieloma ciężkimi sprawami które nie raz odbiły piętno na jej zdrowiu psychicznym.
Zaczęła popadać w alkoholizm co doprowadziło do wyprowadzki Quincego z domu.Warto równiez wspomnieć że nasza bohaterka zajmowała się  przed porwaniem pewnym trudnym chłopcem.Dougie to 7 latek z mnóstwem problemów, szuka rodziny a Rainie próbowała mu pomóc.Niestety chłopiec bardzo żle odebrał intencje Rainie i żywi do niej sporo wrogich uczuć.Jak to się ma do jej zaginięcia?
Kiedy do redakcji Sun przychodzi list z żądaniem okupu nikt nie ma wątpliwości że to nie żarty.Porywacz jest bezwzględnym psychopatą i tak naprawdę gra z policją i rodziną poszukiwanej.Tu liczy się czas.Trzeba szybko rozpracować umysł porywacza i namierzyć gdzie jest Rainie.Tym czasem zostaja porwane kolejne osoby a krąg podejrzanych stale rośnie.
Przyznaje, że Lisa Gardner znów mocno mnie zaskoczyła i to na plus.Świetnie skonstruowana fabuła, wartka akcja,ciekawi bohaterowie i zagadka trudna do odgadnięcia.Kiedy juz na 100 % wiedziałam w czyim domku została uwięziona Rainie okazałao się...że nic nie wiem.Porywaczem okazał się ktoś zupełnie inny.Lisa Gardner wodziła mnie za nos przez całą ksiażkę i takie thrillery lubię.Chyba śmiem twierdzić że nawet bardzo skupiając się nie odgadłabym naszego sprawcy.
Podsumowując...będę szukac kolejnych ksiażkek pani Gardner :-)))


Moja ocena  +5/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz