sobota, 15 marca 2014

Erica Spindler "Stan Zagrożenia"To juz trzecia moja ksiązka pani Spindler.Jak dotąd nie zawiodłam sie na jej twórczości, Tym razem liczyłam że będzie podobnie.Opis, przyznaję że był bardzo intrygujący, takie hmmm... mroczne klimaty, dziecko w tle...lubię.Jak tylko trochę uporałam się z czytaniem swoich zaległych książek wzięłam się za egzemlarz receznyjny od Miry.
Główna bohaterką tego thrillera jest Julinanna, to właśnie jej losy śledzimy przez niemal całą powieśc.Jej przeszłość oraz to jak została wykorzystana przez kochanka swojej matki rzutuje na dalsze losy bohaterów oraz bieg zadarzeń.
Julianna juz jako kilkutatka była molestowana przez Johna Powersa, płatnego zabójce rządowego oraz przyjaciela matki.Te zdarzenia odcisnęły na dziewczynie ogromne piętno.Kiedy Julianna zachodzi z  Johnem w ciążę ten zdecydowanie mówi dziecku "Nie".Aby urodzić Julianna musi uciekać i zacierać za sobą wszelkie ślady.Udaje jej się znależć agencję adopcyjną, która za opiekę medyczną zapewnia doskonałe warunki przystosowania noworodka do innej rodziny.Julianna ma prawo wybrać sobie rodziców ktorzy wychowają jej córeczkę.Wybór pada na Kate i Richarda, parę bardo szczęśliwych małżonków, którzy pomimo wielu starań nie moga mieć dzieci.W tym miejscu w książce następuje coś dziwnego-  ni z tego ni z owego Julianna nagle zakochuje się w Richardzie nawet go nie znając.Troche mało to realne jak dla mnie, no ale skoro autorka w taki sposób przedstawiła postać to niech tak będzie.Kate i Richard spełniaja swoje marzenia o potomku, nie wiedząc że wraz z pojawieniem się w ich domu małej Emmy przybędzie im mnóstwo kłopotów.
Julianna bowiem wymyśliła sobie sprytny plan, odda swoją córke Kate tylko wtedy kiedy uwiedzie jej mężą Richarda.Oko za oko.Dziewczyna stara się zrobić wszystko by plan sie powiódł,upodabnia się do Kate, znaduje sobie prace w biurze Richarda,wszystko by osiągnąć cel.
Cała ta sytuacja mocno nadszarpnie realcje między małżonkami.W najtrudniejszym położeniu znajdzie sie Kate.To ona będzie musiała zmagać się z lekiem o adoptowaną córkę, a także poradzić sobie z oddalającym się mężem.Wkradnie się zdrada, wzajemne pretensje,lęk o to, co przyniesie jutro.Jak sobie da rade Kate?Czy Julianna zdobedzie Richarda, tak jak to sobie zaplanowała?
W między czasie cały czas śledzimy wątek Johna Powersa który nieustannie szuka Julianny i nie spocznie, póki jej nie dopadnie.Jak się skończy cała historia?Zapraszam do poczytania.
Z ksiązką Spindler nie można się nudzic,wartka i ciekawa akcja,bohaterowie dobrze nakreśleni,szczególnie jesli chodzi o profil psychologiczny płatnego mordercy jakim był John.
Lubię takiego typu książki.Trzymają w napięciu aż do ostatniej strony przez co ksiazka jest ciekawa.Sedrecznie polecam na długie wieczory.

Moja ocena +5/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz