piątek, 11 września 2015

65. Agnieszka Krakowiak-Kondracka "Cudze jabłka"Seria z Fasonem to propozycja wydawnictwa Literackiego skierowana głownie do kobiet. Jest to seria powieści, które podnoszą na duchu za sprawą poruszanych tematów "na topie". Każda z czytelniczek może odnaleźć wśród nich temat jej bliski i bohaterkę z którą na czas czytanej powieści może się zaprzyjaźnić i utożsamić. Ja do tej pory przeczytałam prawie wszystkie (jedna czeka w kolejce) książki z Serii z Fasonem i mogę rzec jedno- śmiało sięgajcie po nie, bo warto!

Ewa i Marek to zgodne, szczęśliwe małżeństwo. Sielankę dopełnia fakt, że stać ich na wiele. Razem z nastoletnią córką Polą nie odmawiają sobie wprost niczego, wczasy w egzotycznych kurortach, prywatna gosposia, drogie ciuchy, samochody czy piękny dom...to wszystko jest dla nich codziennością. Pomimo dość rozrzutnego życia oboje są ludźmi sympatycznymi i wrażliwymi. Jednak "tłuste lata" szybko się kończą, podobnie jak pieniądze na koncie. Wszystko za sprawą źle ulokowanych interesów Marka. Ewa nie może uwierzyć w fakt, że dotychczas świetnie zarabiający mąż jest bankrutem a do drzwi ich luksusowego domu wkrótce zapuka komornik.Nowa sytuacja zmusza małżonków do diametralnej zmiany warunków życia i swoich priorytetów. Lekcja, którą zafunduje im los będzie próbą ich małżeństwa oraz szansą by zacząć wszystko od nowa, lepiej czy gorzej...poczytajcie!

Agnieszka Krakowiak_Kondracka zauroczyła czytelniczki swoją debiutancką powieścią "Jajko z niespodzianką". Czytałam i przyznam po cichu, że owe "Jajko..." jest mocno przeciętne w porównianiu z "Cudzymi jabłkami". Jestem ogromnie zauroczona najnowszą powieścią pani Agnieszki i polecam ją absolutnie każdej kobiecie.
Autorka stworzyła niezwykle realistyczną historię małżeństwa z problemami finansowymi. Jej bohaterowie to nie snoby i egoiści ale bardzo symatyczni ludzie, którym nie dało się nie kibicować. Zżyłam się ogromnie z Ewą, Markiem i Polą i z niechęcią dotarłam do końca. Miałam ochotę na co najmniej drugie tyle stron!
Największą zaletą bohaterów "Cudzych jabłek" jest ich naturalność. Autorka zgrabnie oddala czytelnikom wszelkie emocje i przesłania wynikające z lektury. Stworzyła prawdziwych bohaterów z krwi i kości, których problemy są naszymi problemami. To niesamowita powieść, która wciąga od pierwszej strony i nie odpuszcza w absolutnie żadnym momencie.

Jestem oczarowana lekkością słowa w nowej powieści pani Krakowiak-Kondrackiej, dlatego śmiem napisać, że to jedna z najlepszych polskich powieści jakie czytałam w tym roku. Słodko-gorzka historia z morałem sprawi, że zatoniecie w lekturze.Historia Ewy i Marka pokazuje nam, że pieniądze to rzecz nabyta,dziś są a jutro może ich braknąć. Najważniejsze to być razem, na dobre i złe i tego Was, kochani, nauczą bohaterowie "Cudzych jabłek". Bardzo, bardzo polecam!

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Literackiemu!

Moja ocena:  6/6

6 komentarzy:

 1. Mam w planach, choć nie wiem jeszcze kiedy sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej kochana :3
  Już gdzieś widziałam tę powieść i bardzo mi się spodobała. Twoja recenzja jak najbardziej zachęca do przeczytania.
  Pozdrawiam ciepło ♥
  http://kochamczytack.blogspot.com
  T.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogę się doczekać lektury. Nastawiam się na duże emocje.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Cudze jabłka" i mnie przypadła do gustu. "Jajko z niespodzianką" też mile wspominam. Teraz czekam na kolejną książkę z tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie, nie ma :) Malwinka będziesz chciała książkę "We dnie, w nocy", którą teraz czytam?

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę poznać zarówno tę książką jak i całą serię :)

  OdpowiedzUsuń