czwartek, 16 lipca 2015

Christelle Huet- Gomez, Olivier Nomblot "Uskrzydlony listonosz". Przygody Małych Marzycieli
Przygody Małych Marzycieli to seria książeczek wydawnictwa Siedmioróg. Są to lektury niewielkich rozmiarów, ale noszące wielkie przesłania. Każde dziecko zmieści je nawet w wypchanej po brzegi biblioteczce.
Dziś przedstawię Wam historię listonosza, który przed całym światem ukrywał swoją tajemnicę. A właściwie dwie...
Pan Motylewski jest wszystkim znanym listonoszem, trudno się temu dziwić, bo kto z nas nie zna listonosza? Jest on znany z tego, że bardzo sumiennie wykonuje swoją pracę i nigdy nie otworzyłby cudzego listu.Jak każdy z nas, listonosz ma swój sekret, o którym wstydzi się powiedzieć innym ludziom. Przed całym światem pan Motylewski ukrywa pewien fakt, że na jego plecach wyrosły skrzydełka! Skrzętnie ukrywa je pod mundurkiem listonosza, by nikt ich nie zauważył. Ponadto pan Motylewski zakochuje się w Angelice, która niestety ma już adoratora. Co wyniknie z tej historyjki, przekonajcie się sami.


Ja Was zapewniam, że nie jest to kolejna zwykła bajeczka, jakich pełno na rynku. Ta książeczka pokaże małemu czytelnikowi, że każdy z nas ma swoje wady z zalety, nie wolno nikogo osądzać na podstawie wyglądu a czasem to, co wydaje nam się czymś wstydliwym, może sprawić, że będziemy wyjątkowi. Pan Motylewski miał skrzydełka, a może Wasze dziecko ma jakieś znamię, którego się wstydzi? Albo nosi okulary, których nie lubi? Ta książeczka pomoże mu wyjść naprzeciw swoim ukrytym sekretom. Każdy z nas jest wyjątkowy i tego należy się trzymać.


"Uskrzydlony listonosz" jest pięknie ilustrowaną książeczką dla dzieci. Chociaż jest niewielkich rozmiarów,z pewnością zaspokoi ciekawość dziecka.Moja córcia była oczarowana historią pana Motylewskiego. Z wypiekami na twarzy czytała, czy uda mu się zdobyć serce ukochanej Angeliki? Serdecznie polecam ten tytuł, a ja mam ochotę poznać inne części serii o Małych Marzycielach.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję wydawnictwu Siedmioróg!
Nasza ocena 5/6

9 komentarzy:

 1. Wygląda ładnie i ucieszy wiele dzieciaczków:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się fajnie, ale wątpię aby mojemu synkowi przypadła do gustu ;). Ale ilustracje ładne, a do tego zawiera przesłanie, a to jest ważne w książkach dla dzieci :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale przepiękne rysunki! Szkoda, że już nie jestem dzieckiem :) Chętnie bym po nią sięgnęła :D

  http://leonzabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się ta seria książeczek. Ciekawe historyjki i śliczne ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sympatyczna książeczka ;). Będę o niej pamiętała :)

  OdpowiedzUsuń