czwartek, 2 lipca 2015

Rafał Klimczak "Przygody Nudzimisiów"


Nudzimisie to współczesny odpowiednik Gumisiów. Któż z nas nie pamięta wesołej gromadki stworków wpadających w coraz różniejsze tarapaty? Teraz nasze dzieci z powodzeniem mogą odnaleźć podobnych bajkowych bohaterów w książkach Rafała Klimczaka. Seria o Nudzimisiach jest doskonałym lekarstwem na nudę i wyjątkowo pobudza dziecięcą wyobraźnię.


Seria Nudzimisiów składa się z ośmiu książeczek. Każda zawiera inne przygody małych skrzacików. My mamy okazję zapoznać się z tymi sympatycznymi stworkami dopiero od "Przygód nudzimisiów", ale nie przeszkadza nam to w lekturze zupełnie.
Książeczka zostala podzielona na 4 rozdziały plus obszerny wstęp w ktorym możemy sobie przypomnieć, lub (jak w naszym przypadku) zapoznać się ze skrótami wczesniejszych tomów.
Każdy rozdział to inna przygoda i inne przesłania dla małego czytelnika.Poczytamy o tym, czym jest tak zwany słomiany zapał i czy pieniądze dają tak naprawdę szczęście?Wspaniałe historyjki z morałem sprawią radość nie tylko dzieciom, ale też rodzicom. Wspólne rozmawianie po lekturze, bardzo wskazane.
Oczywiście, jak przystało na dobrą książeczkę, znajdziemy też kolorowe ilustracje Agnieszki Kłos-Milewskiej. Całość ładnie wydana, w twardej okładce, zachęca do czytania i kolekcjonowania całej serii. rozdziały nie są bardzo krótkie, więc książka będzie idealna dla dzieci w wieku szkolnym, chyba, że młodszym poczytamy sami...
Książeczki kosztują około 15-17 zł za sztukę, jest to cena dobra ze względu na ich atrakcyjność. Jestem pewna, że spodobają się swoim właścicielom.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Skrzat!

Nasza ocena 5/6

4 komentarze:

  1. Malwinka a ja wypożyczyłam wczoraj " Nudzimisie idą do szkoły " :) Fajna ta seria :) p.s. " Dziewczyna z porcelany " nie jest zła, ale drażnili mnie bohaterowie i ich wzajemne relacje ;) A dzisiaj nie przeczytałam ani jednej strony. Miałam wolne i wybyliśmy z domu na połowę dnia ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak Malwinka. Czytam na laptopie, ale wolałabym zwykłą książkę, więc mam nadzieję, że szybko dojdzie. p.s. dostałam książkę " Noora " :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Regał to taki zwykły, najtańszy z IKEA. Ma 5 półek, ale to i tak za mało. Kiedyś tam pewnie dokupię jeszcze jeden taki sam.

    OdpowiedzUsuń