czwartek, 21 maja 2015

Daniel Joris "Artur Czarodziej"

Historia Artura powstała w Belgii a jej autorem jest Daniel Joris. Jednak to Tomasz Michałowski podjął się opowiedzenia jej po polsku. Kochani, dziś przedstawię Wam książeczkę, która skradła serce mojego syna.


Artur jest wesołym rozrabiaką. Pewnego dnia, gdy rodziców nie ma w domu chłopiec udaje się na strych w celu poszperania w starociach. Jak każde dziecko lubi odkrywac nowe "skarby". Znaleziona na strychu księga okaże się magiczną i pełną mocy skarbnicą zaklęć! Chłopczyk za pomocą tajemniczych słów najpierw zamieni się w mysz i o mały włos uniknie łapki na myszy, potem będzie żabą ratującą przyjaciela Myszorka z opresji, ptakiem który pomaga pisklętom,kretem,królikiem a nawet lisem. Za każdym razem Artur będzie potrzebował innego magicznego zaklęcia, przekona się na czym polega prawdziwa przyjaźń, nauczy się pomagać innym a nawet zdobędzie nowych przyjaciół.
Świetna czytelnicza zabawa gwarantowana.

Piękne kolorowe ilustracje przedstawiające przygody Artura zachęcają małego czytelnika do uważnego śledzenia treści. Rozdziały są na tyle krótkie, że nie zniechęcą kilkulatka, ale na tyle długie by zaspokoić ciekawość dziecka. Idealna długość na wieczorne czytanie przed snem. Po zakończeniu każdego rozdziału możemy sprawdzić czujność dziecka zadając mu pytania ze Sprawdzianu z uważnego czytania. Takie sprawdzian jeszcze bardziej mobilizuje dziecko do słuchania o czym sa konkretne rozdziały a także do szczegółowego przyglądania się ilustracjom. Świetna forma nauki skupienia i spostrzegawczości.
Rozdziałów jest sześć, każdy czytaliśmy innego dnia. Synkowi ksiązka tak bardzo przypadła do gustu, że czytałam mu od nowa wszystkie. Zabawne zaklęcia powtarzaliśmy głośno razem śmiejąc się gdy któreś z nas się pomyliło.

Polecam Wam serdecznie tą wspaniałą, pełną przygód i lekcji przyjaźni książkę! Warto mieć ją w swojej biblioteczce, dzieci z pewnością ją pokochają.

Za egzemplarz bardzo dziękujemy Wydawnictwu Siedmioróg .
Książkę możecie kupić tu:  KLIK

Nasza ocena +5/6

6 komentarzy:

 1. Czekałam Malwinka na twoją recenzję tej książki. Przecieki na jej temat od ciebie już miałam, jak tylko zauważyłam, że ją czytacie. Stało się :) Zamówiłam ją od razu i teraz czeka u nas na przeczytanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Malwinka przeglądałam zapowiedzi na czerwiec i tego jeszcze nie było, bo naliczyłam około 20-stu książek, które chciałabym przeczytać ;) Za pół godziny śmigam do pracy, a jutro komunia u chrześnicy Jarka. Tylko jeszcze nie wiem, o której godzinie, bo nikt nam o tym nie dał znać ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna książeczka. Wiem komu mogłabym ją sprezentować :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Malwinka już jest ;) teraz szybka kawa i na 10.30 Komunia u Natalii ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Artur czeka na swoją kolej :). Mam nadzieję że i mojemu synkowi się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Malwinka a ty w komisji dzisiaj jesteś? Napisz jeszcze jak się sprawy mają?

  OdpowiedzUsuń