wtorek, 17 marca 2015

19.Paula Daly "Co z ciebie za matka"

Wspominałam już że bardzo lubię Kobiecą Stronę Thrillera wydawaną przez Prószyńskiego? Pewnie tak.
Zazwyczaj sięgając po książkę z tej serii otrzymuję to czego szukam, mroczny thriller połączony z wątkiem obyczajowym z ciekawą intrygującą fabułą.
Już miałam okazję poznać pióro Pauli Daly czytając "Gdy przejdziesz przez próg". Nie zawiodłam się, bo książka wzbudziła we mnie prawdziwe emocje a otwarte zakończenie stworzyło pole do myslenia co mogło zdarzyć się dalej?

"Co z Ciebie za matka" nie zachwyciło mnie aż tak jak "Gdy przejdziesz przez próg", ale grzechem byłoby napisać że to książka zła czy nudna.Przeciwnie, to dobry thriller, ale czegos mi zabrakło.

Jaką matką jesteś, gdy znika bez śladu Twoje dziecko? Jaką matką jesteś, gdy jesteś winna zniknięciu córki przyjaciółki?
Lisa to mama trójki dzieci, pracuje w schronisku dla zwierząt, ma wspaniałego męża Joy'a. Lisa przyjażni się z Kate, mamą dwójki dzieci i żoną Guy'a. Córki obu pań także chętnie spędzają ze sobą wolny czas. Pewnego dnia gdy dziewczynki miały być razem, okazało się że córka Kate zniknęła bez śladu, a Lisa czuje się winna, ponieważ ona była odpowiedzialna za opiekę nad dziewczynkami.
Lisa obwinia siebie, napiszę więcej...wszyscy ją obwiniają. Jest załamana, ale na tyle przytomna, by za wszelką cenę pomóc rodzinie szukać zaginionej nastolatki. W między czasie na jaw wychodzą sekrety i małżeństwo Lisy zostaje wystawione na próbę.
W sprawę dochodzenia zostaje włączona detektyw Joanne. Wszelkie tropy prowadzą do pedofila, którego wspomnienia poznajemy z kilku rozdziałów ksiązki. Czy to aby na pewno dobry trop?

Finał ksiązki zaskoczył mnie pod względem osoby winnej zniknęcia dziewczynki. Zazwyczaj u mnie działa zasada żeby typowac osobę najmniej podejrzaną lub pojawiającą się w książce na chwilę. Gdybym poszła tym tropem, to pewnie przewidziałabym zakończenie. Tym sposobem udało się autorce wprowadzić mnie w błąd, ale nie wywołało to mnie większych odczuć. Wręcz byłam rozczarowana, że sprawy poszły takim torem. Chyba spodziewałam się czegoś mocniejszego.

Tak jak wspomniałam, dobry thriller, po lekturze można sobie zadać pytanie: "Jaką jestem matką i ile jestem w stanie zrobić dla dziecka"? Jeśli nie szukacie mocnych wrażeń, wielkiego BUM w zakończeniu to ksiązka jest dla Was. Jeśli wolicie bardziej mroczną lekturę z tajemniczą intrygą to poszukajcie czegoś lepszego.

Moja ocena +4/6

8 komentarzy:

 1. Raczej nie jest to książka dla mnie. Ani gatunkowo ani tematycznie chyba bym się nie odnalazła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja lubię thrillery, ale trochę bardziej zaskakujące i tajemnicze.Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Ja bardzo dawno czytałam tą książkę. Już nawet za bardzo nie pamiętam jej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wpadam z kawą do ciebie ;) Kończę czytać " Dante na tropie " - fajnie napisana :) Malwinka chętnie bym odkupiła od ciebie te spodnie po Kingusi z h&m. Napisz mi ile byś chciała za nie, tylko bez żadnych taryf ulgowych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Malwinka tak to ja nie chcę. To w takim razie targujemy się dalej ;) Mogą być za 25zł ? A przesłać to mi je możesz kiedyś tam, bo i tak będą jeszcze za duże na nią.

  OdpowiedzUsuń
 5. Malwinka przelałam ci pieniądze przed chwilką. Dziękuję ci bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Malwinka "Smak tulipanów" i " W cieniu " chętnie bym przeczytała jak będą fajne. " Nie waż się " kupię w Arosie, bo zamówię jeszcze na pewno " Stojąc pod tęczą "

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam tylko jedną książkę z tej serii. A mianowicie "Gdzie kończy się cisza?". I muszę przyznać że mi się podobała. Ta pozycja również czeka na mnie na półce, więc pewnie kiedyś ją przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń